Kuo polipropilenas skiriasi nuo polietileno?

Polipropilenas dar kartais vadinamas polipropenu. Tai viena iš plastiko rūšių, kaip ir polietilenas. Bene didžiausias skirtumas tarp šių dviejų medžiagų, yra tai, kad polipropilenas, pasiekęs tam tikrą lydymosi temperatūra tampa lankstus ir gali būti lengvai formuojamas. Jį atvėsinus polipropilenas vėl sutvirtėja ir įgauna stabilią formą. Jo lydymosi temperatūra yra aukštesnė, be to ši medžiaga žymiai stabilesnė, lyginant su polietilenu. Polipropilenas gali atlaikyti daugkartinį lankstymą, todėl gali būti naudojamas judančiose ir besilankstančiose detalėse.

Polipropileną galima naudoti mišiniuose su kitomis medžiagomis kaip ir polietileną. Pavyzdžiui, norint pasiekti didesnį lankstumą, polipropilenas gali būti maišomas su guma. Maišant polipropileną su mineraliniais priedais galima pagaminti sintetinį popierių. Sintetinis popierius, tai popierius pagamintas iš plastiko, kurį galima lankstyti, ant kurio galima spausdinti, štampuoti logotipus ir pan. Toks popierius naudojamas įvairioms kortelėms, drėgmei atspariems žemėlapiams, meniu, lankstinukams ir panašiems produktams gaminti. Jis yra tvirtas, atsparus plėšimams, vandeniui.

Plastiko gaminių rinkoje polietilenas yra plačiau vartojama medžiaga, tačiau polipropilenas labai populiarus automobilių pramonėje ir pakuočių gamyboje. Apie 70 proc. viso polipropileno sunaudojama pakuotėms, skirtoms maistui, gaminti. Iš jo gaminami buteliai, maisto dėžutės ir indeliai, paletės. Lyginant su polipropilenu, polietilenas yra inertiškesnis, skaidresnis, mažiau elektrinasi. Inertiškumas reiškia, kad jame nesigamina pelėsis. Savybė mažiau elektrintis reiškia, kad polietilenas pritraukia mažiau dulkių. Polietilenas paprastai yra brangesnis už polipropileną.

Detalesnis palyginimas:

  • Polietilenas gali būti visiškai skaidrus, tuo tarpu polipropilenas ne;
  • Polietilenas turi didesnį atsparumą šalčiui;
  • Polietilenas yra geras elektros izoliatorius, tačiau greitai elektrinasi. Šis trūkumas gali būti sumažinamas, pridedant antistatinių priedų;
  • Polipropilenas yra lengvas, turi didelį atparumą įtūkimams, rūgštims, organiniams tirpikliams ir elektrolitams. Be to, turi aukštą lydymosi temperatūrą, geras dielektrines savybes ir yra netoksiškas;
  • Polipropilenas, lyginant su polietilenu nėra toks tvirtas;
  • Polipropilenas yra atsparesnis cheminėms medžiagoms ir organiniams tirpikliams.